Pytania klientów (wątek zbiorczy)

Polskie płyty szamotowe na dowolny wymiar. Do kominków i kotłów 5 klasy

Pytania klientów (wątek zbiorczy)

29 sierpnia 2022 Budowa kominka Piece chlebowe Piece do pizzy Płyty akumulacyjne Płyty szamotowe 0
pytania


1) Materiały do budowy pieca chlebowego

Potrzebuję kompletu materiałów do wybudowanie niedużego pieca chlebowego w ogrodzie (wymiary około pieca to około 100 x 100 cm). Piec będzie wykończony na zewnątrz za pomocą kamieni (okrąglaków). Jakich płyt użyć? Jakie będą koszty?

Cena zależy od sposobu wykonania pieca. Istnieją dwie metody: tańsza i droższa. Tańsza metoda przedstawia się następująco:

Na spód dajemy 2 płyty o wymiarach 1000 x 500 x 30 mm (koszt 300 zł). Kopułę pieca wykonujemy z betonu szamotowego (kopuła taka to 200 kg betonu szamotowego). (zobacz, jak wykonać kopułę do pieca chlebowego).

Droższa metoda to wykonanie sklepienia z gotowych płyt łukowych lub jednej dużej płyty o odpowiedniej grubości. Tutaj czas realizacji jest wydłużony ze względu na proces technologiczny, który trwa około 20 dni. Tyle czasu zajmuje nam stworzenie gotowej kopuły (przygotowanie formy + wylanie kopuły + schnięcie + wypalenie + transport).


2) Deflektor do kotła retortowego na ekogroszek

Poszukuję płyty szamotowej o wymiarach 34 x 45 x 2,5 cm. Chciałbym wykorzystać ją jako deflektor nad paleniskiem w kotle retortowym na ekogroszek. Czy w tym przypadku można również zastosować Państwa wyroby?

Posiadamy kilka gatunków płyt szamotowych. Cena zależy od ich temperatury pracy. Dla płyty o wymiarach 34 x 45 x 2,5 cm jest to:

  • max. temperatura pracy 950 stopni – 60 zł
  • max. temperatura pracy 1300 stopni – 80 zł
  • max. temperatura pracy 1600 stopni – 120 zł