Płyty szamotowe

Zobacz naszą ofertę

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą materiałów do budowy kominka. Firmom zajmującym się budową i instalacją kominków oraz pieców polecamy wysokiej jakości:

 • płyty szamotowe
 • płyty paleniskowe
 • płyty akumulacyjne
 • płyty do budowy kominków
 • płyty do wyłożeń paleniska (wkłady kominkowe)
 • płyty do pieców do pizzy
 • materiały ogniotrwałe
 • betony ogniotrwałe (szamotowe)

Wykonujemy produkty z różnego rodzaju materiałów, posiadających cechy zarówno akumulacyjne, jak i izolacyjne. Materiały te różną się w zależności od zastosowania oraz temperatury użytkowej. Oferujemy szeroką paletę wymiarów i kształtów płyt. Od standardowych, po zupełnie nietypowe.

Okres oczekiwania na zamówiony towar wynosi od 7 do 14 dni.


 

Zamów płytę szamotową

 


Przycinamy płyty szamotowe na dowolny wymiar

Tym co nas wyróżnia, jest możliwość przycięcia płyt na dowolny wymiar. Nasze produkty przeznaczone są do bezpośredniego kontaktu z ogniem oraz żarem. Idealnie nadają się do budowy ciepłego kominka akumulacyjnego.

Już teraz możesz kupić nasze akcesoria do budowy kominka na allegro bądź też bezpośrednio u nas. Gwarantujemy ceny hurtowe – zob. cennik.
plyta-gita

Wykonujemy płyty szamotowe od pojedynczych sztuk po zamówienia hurtowe

Pragniemy, by każdy klient był usatysfakcjonowany, dlatego realizujemy każde, nawet najmniejsze zamówienie (pojedyncze sztuki). Na życzenie klienta wysyłamy próbkę płyty – gratis.

Wytwarzamy również płyty do pieców do pizzy oraz pieców chlebowych

Prawdziwy piec do pizzerii musi być zbudowany z materiałów ogniotrwałych najwyższej jakości. Podobnie rzecz się ma z piecami chlebowymi. Jeśli chcesz zbudować taki piec lub potrzebujesz wymienić w nim jakiś fragment – skontaktuj się z nami.


 

Zamów materiały do pieców

 


Zastosowania naszych produktów

Nasze wyroby mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie panuje wysoka temperatura:

 • kominki
 • piece chlebowe
 • piece do pizzy
 • kotły

plyta-ukowa-3-1

Jakie korzyści daje wstawienie płyt szamotowych do kominka lub kotła CO?

Płyty szamotowe umieszczone w kominku lub kotle mają za zadanie podwyższyć temperaturę w palenisku, a co za tym idzie, pomóc w uzyskaniu większego ciepła. Płyta taka nagrzewa się stopniowo od ognia i akumuluje ciepło, które następnie jest wypromieniowywane z powrotem.

Powstają zatem w pewnym sensie dwa źródła ciepła: pierwszym jest ogień, a drugim – rozgrzana płyta szamotowa. Łącząc te dwa elementy, osiągamy podwyższoną temperaturę paleniska.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Powyżej 500 stopni szyba kominkowa oraz ścianki wkładu zaczynają oczyszczać się z sadzy w sposób samoistny (spalanie sadzy odbywa się w temperaturze przekraczającej 500 stopni).

Paradoksalnie, im większa temperatura panująca w palenisku, tym opał spala się wolniej (przy wysokiej temperaturze zaczyna pojawiać się zjawisko tzw. zagazowywania).

Podsumowując:

 • niska temperatura w palenisku – opał spala się szybko, wytwarzając dużą ilość dymu
 • wysoka temperatura w palenisku – wolniejsze spalanie, znacznie zredukowane dymienie, silniejsze promieniowanie cieplne

 

Zobacz opinie o nas

Nasi klienci wystawiają nam wyłącznie pozytywne opinie i komentarze. Przeczytaj opinie wystawione przez naszych klientów.


 

KUP PŁYTĘ NA ALLEGRO >>>

 


 

Napisz do nas

Masz pytanie związane z naszą ofertą? Z przyjemnością odpowiemy na nie, a także doradzimy dobór odpowiednich materiałów.


 

WEJDŹ NA BLOGA Z PORADAMI >>>

 


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  szamot