Płyty akumulacyjne – ciepły kominek i nie tylko

Polskie płyty szamotowe na dowolny wymiar. Do kominków i kotłów 5 klasy

Płyty akumulacyjne – ciepły kominek i nie tylko

25 marca 2022 Płyty akumulacyjne Płyty szamotowe 0
płyty akumulacyjne (szamotowe) do budowy ciepłego kominka

Co to są płyty akumulacyjne?

Płyty akumulacyjne to płyty wykonane z materiału, którego głównym zadaniem jest zakumulowanie jak największej ilości energii cieplnej, a następnie stopniowe i długotrwałe emitowanie zgromadzonego ciepła do otoczenia.

Płyty takie doskonale sprawdzają się zarówno w kominkach, piecach kaflowych, jak i innego rodzaju piecach stosowanych do ogrzewania domów oraz mieszkań. Płyty te są przystosowane do funkcjonowania w bardzo wysokich temperaturach. Co więcej, nawet w skrajnych warunkach nie tracą swoich właściwości magazynowania energii.

Zalety płyt akumulacyjnych

Zaletą tego produktu jest nie tylko wyraźna oszczędność energii (płyty emitują ciepło jeszcze długo po tym, jak w piecu zakończony zostaje proces palenia), lecz także ich walor proekologiczny.

Ten ostatni jest możliwy dzięki temu, że do osiągnięcia optymalnej temperatury pomieszczenia potrzeba znacznie mniej paliwa stałego (najczęściej pod postacią drewna lub brykietów).

Sama emisja ciepła poprzez promieniowanie jest również atutem kominków zbudowanych z wykorzystaniem tego rodzaju materiałów, ponieważ ten rodzaj ciepła jest powszechnie uważany za najbardziej optymalny dla ludzkiego organizmu.

Warto także wspomnieć o komforcie samego użytkowania: ciepły kominek nie wymaga częstego uzupełniania paleniska o nową partię drewna lub innego materiału palnego.

Podsumowując, jeśli szukasz oszczędności, a przy tym chcesz dbać o środowisko naturalne, wybierz rozwiązanie sprawdzone przez tysiące klientów.

ciepły kominek z płyt akumulacyjnych

Gdzie można kupić nasze produkty?

Skontaktuj się z nami jeśli:

  • jesteś zainteresowany zakupem płyt akumulacyjnych
  • jeżeli chcesz zadać pytanie związane z budową kominka czy też rodzajami płyt szamotowych

Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.